• 1 z 3
 

INVITAL DeepBasis 2l

 

Invital zásobní substrát.

Dostupnost Vyprodáno
349 Kč
288,43 Kč bez DPH
Značka INVITAL
Kategorie Výživné zásobní substráty
Položka byla vyprodána...
 

INVITAL DeepBasis je zásobní substrát určený jako vrstva pod svrchní vrstvu dna akvária, tedy pod štěrky, japonské substráty (INVITAL Japanese soil, ADA Aquasoil, ControSoil, Tropica Substrate) či jiné jílové substráty (INVITAL Unisoil, JBL Manado apod.).

Jedná se o substrát dovážený z Japonska, kde se vyrábí ze sopečné půdy sopky ASO. Jedná se o jedinečnou zeminu, ze které se vyrábí akvarijní substráty, které patří mezi akvaristy k těm nejoblíbenějším.

K čemu slouží zásobní substrát?

Zásobárna živin pro rostliny

Zásobní substrát je zdrojem živin pro rostliny v akváriu a to jak pro ty co odebírají živiny z vody, do které ji zásobní substrát uvolňuje, tak i pro kořenové rostliny, které odebírají živiny svými kořeny přímo z granulek substrátu. 

Zásobní substrát je vhodný použít i pod substráty typu ADA AquaSoil Amazonia, INVITAL Japanese Soil či Tropica Substrate, tedy substráty již obsahující živiny. Je to z důvodu, že použitím zásobního substrátu výrazně prodloužíte životnost svého dna = tzn. než vyčerpáte živiny a bude potřeba dno vyměnit nebo jej doplnit o hnojiva do dna (tablety do dna nejsou stejně kvalitní náhrada).

Proudění vody mezi kořeny

Akvária mají převážně dno svažující se směrem zezadu dopředu a tak vrstva substrátu u zadní stěny akvária bývá vysoká často i přes 10 cm.

Klasický substrát má malé granulky a proto voda mezi ním špatně proudí, zatímco zásobní substrát má granule v násobně větší zrnitosti a proto voda i ve spodních patrech substrátu proudí a nedochází k zahnívání.

Kolik potřebuji balení?

šířka dna akvária v cm * hloubka dna akvária v cm / 1800 = počet potřebných 2l balení

Proč jsou nejznámější substráty vždy z Japonska? 

Je to z důvodu, že v Japonsku se vyskytuje jedinečná půda, která vzniká ze sopečné činnosti. Tato půda je plná živin a navíc dokáže i upravovat parametry vody, jako například tvrdost či pH.

Proto substráty jako INVITAL Japanese Soil, ADA AquaSoil Amazonia, ControSoil, Tropica Substrate a nespočet dalších jsou prakticky výhradně vyráběny a dováženy z Japonska.

Unikátnost této půdy neumožňuje ani předním evropským a americkým výrobců najít vhodnou alternativu blíže svým trhům a proto nechávají své přední substráty vyrábět v Japonsku. 

Jak si stojí v porovnání s konkurencí? 

Největším konkurentem pro INVITAL DeepBasis je rovněž japonský substrát a to ADA Power Sand, který je považován za jeden z nejlepších zásobních substrátů na trhu.

Tyto dva zásobní substráty jsou dle informací výrobců velmi podobné, což odpovídá i stejné lokalitě, kde vznikají. 

Na domovském trhu v Japonsku jsou tyto substráty nabízeny za velmi podobnou cenu, jelikož však INVITAL DeepBasis dovážíme přímo z Japonské továrny, tedy bez distribučních mezičlánků, na rozdíl od substrátů ADA, který se mezi prodejce v Evropě dostává skrze velkoobchody, tak je na trhu v Evropě cena INVTAL DeepBasis výrazně nižší oproti ADA Power Sand. 

INVITAL DeepBasis 2 litry je zhruba o polovinu levnější než ADA Power Sand Basic 2 litry.

Základní informace o produktu 

  • Biologicky aktivní substrát pro rostlinná akvária
  • Stimulujte růst kořenů
  • Zajišťuje dobrý start rostlin
  • Rozvíjí růst rostlin a vytváří vyrovnané prostředí
  • 2l balení je vhodné na plochu cca 60x12cm

Návod na použití 

Nasypte na dno akvária vrstvu substrátu cca 1-2 cm silnou.

Zásobní substrát nikdy nepoužívejte bez svrchní vrstvy (štěrk, pálený jíl, apod.), není k tomu určený!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: