• 1 z 4
 

Aquael Pat-Mini

 

Skvělý vnitřní filtr s vysokou kapacitou filtračních médií pro akvária 20 až 120 litrů.

Dostupnost Skladem (1 ks)
239 Kč
197,52 Kč bez DPH
   
Značka Aquael
Kategorie Vnitřní filtry
 

AQUAEL PAT MINI je malý turbínový filtr určený pro použití v malých sladkovodních akváriích. Toto zařízení se skládá z malé hlavy a pečlivě vybrané houby filtru. Díky inovativnímu designu dosáhne maximální průchodnost filtrační hlavy 400 l/h, což je srovnatelné s typickým výkonem středního turbínového akvariového filtru. I přes svůj vysoký výkon funguje filtr při spotřebě energie 4 W nebo nižší. Díky svým specifikacím nabízí PAT MINI efektivní filtraci i v nádrži o objemu 120 litrů.

Neměli byste však být znepokojeni tím, že filtry vytvářejí nadměrný vířivý pohyb v menších nádržích, neboť v přední části hlavy je přepínač řízení výkonu, který umožňuje podle potřeby nastavit průchodnost. Kromě toho je filtr vybaven směrovou tryskou, která může být použita pro regulaci odtoku vody do nádrže, např. směrováním směrem k stěně nádrže. Odvzdušňovací trubice připojená k výstupní trysce zajišťuje efektivní okysličování vody. Houba dodávaná s filtrem PAT MINI dokáže zachytit i ty nejjemnější viditelné nečistoty a provádět efektivní mechanickou filtraci vody v nádrži. Navíc houba poskytuje ideální životní prostředí pro kmeny prospěšných nitrifikačních bakterií, které oxidují amoniak a dusičnany, toxické látky, které jsou škodlivé pro ryby.

Údržba houbičky je velmi jednoduchá a trvá méně než minutu. Pravidelná údržba zaručuje nepřetržitý provoz filtru a obyvatelé našeho akvária budou plavat v křišťálově čisté a bez toxinové vodě. Zařízení je velmi snadné instalovat díky držáku vybaveného silnými přísavkami a funkčním držákem, který lze použít k zavěšení filtru na okraj stěny nádrže. Filtr PAT MINI je kompatibilní s postřikovačem AQUAEL a sterilizátorem vody AQUAEL MINI UV.

Náhradní houbové médium lze zakoupit samostatně. Jsou k dispozici buď ve standardní verzi, nebo ve verzích CARBOMAX a PHOSMAX. Houbička CARBOMAX je nasycena aktivním uhlím, aby se odstranily chemické nečistoty a změna barvy vody. Houba PHOSMAX je určena k odstranění fosfátů z vody, aby se zabránilo růstu řas.

Velikost akvária: 10-120 l
Rozměry: 3,8 x 5,3 x 14 cm (šířka x hloubka x výška)
Výkon: 4 W
Maximální účinnost: 400 l/h

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 14.1.2024
.
5
MB Avatar autora | 15.4.2021
Filtr naprosto tichý, dobrá regulace průtoku. Filtrační hmota naprosto nevhodná ke krevetkám, velmi hrubá. Po zakoupení jiné a větší vše OK.