Akce
 

eSHa OPTIMA - 20 ml

 

Prostředek na úpravu vody obsahující složky pro "tropickou vodu" se stopovými prvky, minerálními látkami a vitamíny pro ryby tropických vod.

Dostupnost Vyprodáno
105 Kč
86,78 Kč bez DPH
Značka eSHa
Kategorie Úprava vody
Položka byla vyprodána...
 

Složení: rostlinné extrakty 400 mg, vitamíny a stopové prvky.

eSHa OPTIMA je jedinečná kombinace základních složek, které se nacházejí v tropických řekách, jezerech a potocích. Tyto složky se mísí se stopovými prvky, minerály, vitamíny a přírodními stimulátory růstu a společně vytvářejí pro vaše ryby podmínky blízké přirozenému prostředí.

 

Jak mám vědět, kdy používat esha optima?

Ryby nepotřebují zvláštní péči jenom během nemoci, zotavení nebo karantény. Potřebují trvalou a stabilní úroveň všeobecné péče. Tato péče by měla být zaměřena na maximální odolnosti vašich ryb proti infekcím, parazitům, zraněním a nemocem. Týdenní nebo denní dávka s eSHa OPTIMA optimalizuje vaši akvarijní vodu a stav vašich ryb se zlepší. eSHa OPTIMA pomáhá minimalizovat počet ryb, které by jinak podlehly v případě onemocnění.

 

eSHa OPTIMA poskytuje mnoho výhod:

  1. Posiluje a podporuje přirozenou imunitní obranu vašich ryb proti bakteriím, parazitům a dalším nemocem.
  2. Snižuje stres ryb a zlepšuje jejich vývoj.
  3. Přispívá k úplnému zotavení po nemoci.
  4. Přispívá k posilení kostí a k dobrému růstu svalů.
  5. Napomáhá rozvoji jejich přirozených barev stejných jako v přírodě.
  6. Pomáhá mladým rybám ve zdravém růstu a vybarvování.
  7. Pomáhá nově zakoupeným rybám zotavit se z jejich slabší kondice (v důsledku přepravy).
  8. Zvyšuje plodnost a napomáhá při tření – dozrávání a uvolňování jiker.

 

Určeno pro

  • Tropické ryby
  • Studenovodní ryby

eSHa OPTIMA nepředstavuje žádné nebezpečí pro ryby, rostliny nebo filtry. eSHa OPTIMA poskytuje vynikající výsledky, zejména u tropických ryb.

 

Jak udržím své ryby v dobrém zdravotním stavu?
eSHa OPTIMA zajišťuje dostatečné zásobování všemi důležitými prvky nezbytnými pro odolnost vůči chorobám, stavbu kostí, růst, vývoj svalů, vybarvování a sexuální apetit. Správné prostředí má však také významný vliv na zdraví vašich ryb.

Pro trvalé zajištění zdraví vašich ryb doporučujeme pravidelnou kontrolu kvality vody, její pravidelnou výměnu, stejně jako osázení akvária vhodnými rostlinami (viz průvodce udržováním akvária). Přípravek eSHa OPTIMA by měl být používán vždy po aplikaci nějakých léčiv či přípravků při onemocnění ryb a to pro jejich rychlé zotavení.

 

Může esha optima pomoci s třením?

Ano, eSHa OPTIMA může pomoci vyvolávat tření ryb. Použití eSHa OPTIMA vytváří přirozenější prostředí, což často vede ke zvýšené sexuální aktivity, aktivnímu chování při tření a uvolňování jiker. Provedením obvyklé výměny vody (20-25 % by mělo stačit) a pak podáním standardní dávky eSHa OPTIMA může být vyvoláno tření.

1.Vypočítejte objem vašeho akvária. Vypočítejte pouze skutečný objem vody (odečtěte ca 10 % s ohledem k použitým dekoracím).

2.Přirovnejte objem akvária se stupnicí dávkování (metrické nebo imperiální). Přečtěte si a najděte odpovídající počet kapek potřebných pro objem akvária. Příklad: Akvárium o objemu 100 litrů (22 galonů) potřebuje 20 kapek týdně.

3.Dávkujte po kapkách eSHa OPTIMA do svého akvária tak, že láhev přidržujete dnem vzhůru a stlačujete pipetu. (20 kapek = 1 ml)

STANDARDNÍ DÁVKOVÁNÍ / TÝDNĚ

(pro 100 litrů / 22 galonů) Jednou týdně - 20 kapek.

Jedna 20ml láhev eSHa OPTIMA postačuje k ošetření 2000 litrů (440 galonů) akvarijní vody.

STANDARDNÍ DÁVKOVÁNÍ / DENNĚ

Pro ještě lepší výsledky můžete použít denní dávku (namísto týdenní dávky):

Každý den - 1 kapka na 25 litrů.

Dávkování pro tření ryb (vyvolání tření - pro 100 litrů / 22 galonů):

Nejprve vyměňte 20-25 % vody a potom:

Každý týden - 20 kapek. Pokračujte po dobu prvních 2 až 3 týdnů nebo dokud se ryby nevytřou.

JAKÁ OPATŘENÍ MUSÍM PŘIJMOUT PŘI POUŽÍVÁNÍ ESHA OPTIMA?

Výměna vody?

Obecně není nutné provést výměnu vody před nebo po použití eSHa OPTIMA. Existuje však několik výjimek, kdy by měla být provedena částečná výměna vody před ošetřováním akvária:

1.V případě špatné kvality vody. Pravidelné testování pomocí eSHa Aqua-Quick-Test může včas identifikovat problémy s kvalitou vody a v případě potřeby přijmout potřebná opatření.

2. Pokud jste před pravidelnou výměny vody.

3.Pokud chcete vyvolat tření (20-25 % by mělo stačit).

Filtrování?

Můžete pokračovat ve filtrování s pomocí neadsorbčních materiálů, jako je filtrační vlna, písek, štěrk atd. Chemická "aktivní" filtrační média, jako jsou aktivní uhlí a pryskyřice, UV filtry, oxidátory, atd., mohou snížit působení eSHa OPTIMA.

Předávkování?

Nedoporučuje se předávkování. ESHa OPTIMA je bezpečný přípravek (za normálních podmínek) i pokud je náhodně překročena doporučená dávka.

Jiné ošetření?

eSHa OPTIMA je možno bezpečné používat se všemi ostatními produkty eSHa. Nedoporučuje se kombinovat s přípravky jiných producentů, pokud výrobce výslovně neuvádí, že je to bezpečné.

UPOZORNĚNÍ

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Veterinární přípravek. Pouze pro zvířata.

Lahvičku s přípravkem ukládejte do původního balení, včetně letáčku.

Určeno pouze pro okrasné rybky. Přípravek se nesmí používat k ošetření ryb, včetně jiker a plůdku, určených k produkci potravin.

Dodržujte doporučené dávkování. S přípravkem zacházejte obezřetně, vyvarujte se kontaktu s očima nebo kůží. Nepoužívejte po exspiraci.

Schvalovací číslo: 354-22/C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
OD Avatar autora | 4.1.2024
funguje jak má
5
Avatar autora | 22.12.2023
+ mám ho krátce,zatím dobrý