• 1 z 4
 

INVITAL HardScape Glue 20 g - lepidlo na dekorace

 

Kvalitní lepidlo pro slepování akvarijních dekorací.

Dostupnost Skladem (5 ks)
99 Kč
81,82 Kč bez DPH
   
Značka INVITAL
Kategorie Ostatní
 

K čemu je toto lepidlo určené?

INVITAL Hardscape glue je určené pro spojování akvarijních dekorací (kamenů a kořenů). INVITAL Hardscape glue zajistí, že Váš layout se po zalití vodou nerozpadne. Lepidlo je samozřejmě nezávadné pro použití v akváriu.

Chcete v akváriu krásné kořeny/kameny? Bez hardscape lepidla to nepůjde.

Mnoho akvaristů hledá napříč eshopy, akvaristikami a burzami krásné kameny a kořeny. I přesto, že navšítí mnoho prodejců, tak vhodnou dekoraci velmi pravděpodobně nenaleznou. Šance, že kořeny/kameny, které se Vám líbí a přesně pasují do vašeho akvária najdete, je opravdu velmi malá.

Jakto, že nejde poznat, že je kořen slepený?

Základ je, že se vždy snažíme o to, aby byl spoj na opačné straně, než je čelní sklo akvária. Samozřejmě to vždy nejde, proto se následně do viditelných spojů následně lepí rostliny, které spoje zakryjí. Pro tento účel se používá INVITAL Plant glue - lepidlo na akvarijní rostliny. Vhodné rostliny do spojů jsou tyto (jsou to rostliny, které čerpají živiny z vody a proto nemusí mít kořeny v substrátu).

Jak je tedy možné, že akvaristé z internetu mají krásné dekorace ve svém akváriu?

Dekorace si totiž "vyrobí" = koupí si více malých kořenů/kamenů a ty si následně slepí do požadovaného tvaru a velikosti právě s pomocí tohoto lepidla. Tohle je tajemství těch krásných layoutů a akvárií, které vidíte na internetu.

Vyhněte se zklamání při zakládání akvária s pomocí INVITAL HardScape glue

Klasická situace: přinesete si domů kořen, chcete založit akvárium, ale zjistím že plave musíte jej nechat 30 dní zatížený pod vodou, než jej můžete použít... S INVITAL HardScape této situaci předejte a to tak, že kořen buďto přilepíte rovnou ke dnu akvária nebo na jeho spodní stranu přilepíte káměn, či jiný těžký objekt. Kořen Vám přestane vyplavávat a situace je zachráněna.

Jak se liší od INVITAL Plant glue - lepidla na rostliny?

INVITAL Plant glue je lepidlo určené pro lepení rostlin, zatímco INVITAL HardScape glue se používá pro lepení dekorací.

Rozdíl je v tom, že INVITAL Plant glue má nižší viskozitu (pomalu teče), spíše gelovou, má výrazně slabší spoj, je určeno pro spojení "živých" materiálů (rostlin) a lze aplikovat pod vodou, zatímco INVITAL HardScape glue nelze aplikovat pod vodou (tzn. slepení provedete ještě na sucho a pak už spoj odolá i vodě), má vyšší viskozitu (kape), není určené pro spojení "živých materiálů" a má výrazně pevnější spoj, vhodný pro spojení těžkých věcí jako jsou kameny a kořeny.

Návod na použití 

Jelikož kameny ani kořeny nemají rovnou plochu, tak je potřeba mezi lepené materiály (kameny a kořeny) vložit pomocný materiál, který oba materiály/předměty spojí. Vložením pomocného materiálu mezi předměty se totiž zvětší dotyková plocha a spoj poté bude výrazně pevnější. Další výhodou je, že s pomocným materiálem se vyvarujete situace, kdy Vám lepidlo vyteče ze spoje a tím se "zašpiní" lepený předmět.

Jako pomocný materiál můžete použít například cigaretový filtr nebo například filtrační vatu.

Po vložení materiálu mezi lepené předměty nakapejte několik kapek lepidla INVITAL HardScape glue na spojovací materiál a pevně lepené předměty tlačte proti sobě, dokud nezačne spojovací materiál s naneseným účinkovat - zabere to pouze chvíli (vydržte tlačit alespoň 30 sekund).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: