eSHa HEXAMITA - 20 ml

 

Pro terčovce a ostatní cichlidy. Léčí tzv. děrovou nemoc.

Dostupnost Vyprodáno
210 Kč
173,55 Kč bez DPH
Značka eSHa
Kategorie Léčiva
Položka byla vyprodána...
 

eSHa HEXAMITA představuje přípravek, kterého si chovatelé terčovců a cichlid obzvláště cení. Největší problém, se kterým se setkávají pěstitelé cichlid, terčovců, skalárů a tlamovců, jsou jejich často se vyskytující nemoci. Tím, že ryby nežijí v optimální vodě, snižuje se jejich odolnost a stanou se tak snadno obětí nejrůznějších parazitů jako je Octomitus, Hexamita atd. Ti způsobují onemocnění triviálně nazývané “děrovitost”. Přípravek eSHa HEXAMITA pozměňuje vodu akvária v příznivém smyslu pro ryby a má na ně velmi pozitivní vliv.

1 ml obsahuje: ethakridin laktát 6,7 mg, Cu2+ 2,8 mg, akriflavin chlorid 2 mg, methylrosanilin chlorid 6,3 µg.

Návod k použití

K dávkování po kapkách obraťte lahvičku a stlačujte průhlednou pipetu (20 kapek = 1ml).

První den se dávkuje 25 kapek na 100 litrů vody. Druhý a třetí den 12 kapek na 100 litrů vody. Přípravek musíte použít přímo ve svém akváriu, a nikoliv v separátní nádrži, protože jinak by se symptomy po odeznění mohly opět vrátit. Pokračujte ve filtraci přes filtrační vatu (vyřaďte umělé pryskyřice, iontoměniče a ultrafialové záření).

Kdy je vhodné přípravek použít

Malá nebo žádná chuť ke krmení, těžkopádné reakce a “vločkovitá kůže” jsou příznaky napadení ryby hexamitou. Jakmile se některá rybka odděluje nebo je ostatními rybkami odpuzována, je důvodné podezření na tuto infekci. Ve druhém stádiu nastupují přehnaná lekavost, tmavé zbarvení a kalné oči. V poslední fázi se objevuje rychle se rozmáhající rozpad kůže a kráterovité otvory na čele.

Zmírnit příznaky můžete pomocí přípravku eSHa HEXAMITA.

Přípravek eSHa HEXAMITA může být používán společně s přípravkem eSHa EXIT při standardním dávkování. Tím se dosáhne ještě rychlejšího zlepšení stavu ryb.

Vzájemné interakce s jinými přípravky

• Můžete pokračovat ve filtrování přes neadsorbující média, jako jsou např. vata, písek, štěrk apod.

• Filtr s adsorbujícími médii vždy vyřaďte (např. aktivní uhlí, jinak by mohlo docházet k reakcím).

• Každý měsíc pravidelně vyměňujte 20-25 % vody v nádrži.

• Jestliže během ošetření tímto přípravkem nebo potom vyměňujete vodu, počítejte s tím, že s vodou odstraňujete také část přípravku! Ztracené množství přípravku pak nahraďte odpovídajícím počtem kapek.

• Obsah filtru je potřeba pravidelně čistit. Filtrujte ve dne v noci! Jestliže vypnete filtr, postarejte se o dodávku kyslíku (např. vzduchováním).

• Umělé pryskyřice a ultrafialové lampy během dávkování přípravku vyřaďte z provozu, neboť mohou za určitých okolností ovlivňovat účinek použitého přípravku.

• Různé přípravky společně používejte pouze když to výrobce doporučuje.

• Oxidační činidla (peroxid vodíku, halogeny), kondicionery vody, umělé pryskyřice a ultra- fialové světlo ovlivňují působení mnoha léků v důsledku oxidace, absorpce nebo redukce. Často stačí vyměnit ošetřenou vodu (30-50 %) za obvykle používanou čistou.

• Při komplikacích, ať již jakéhokoliv druhu, ihned vyměňte část vody a kontaktujte svůj odborný obchod.

Doporučení:

Pro eliminaci nepříznivých faktorů se doporučuje použít přípravek eSHa OPTIMA (kombinace stopových prvků, minerálních látek, atd.). Tím se posílí přirozená odolnost ryb, imunita a urychlí jejich zotavování.

UPOZORNĚNÍ

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Veterinární přípravek. Pouze pro zvířata.

Lahvičku s přípravkem ukládejte do původního balení, včetně letáčku.

Určeno pouze pro okrasné rybky. Přípravek se nesmí používat k ošetření ryb, včetně jiker a plůdku, určených k produkci potravin.

Dodržujte doporučené dávkování. S přípravkem zacházejte obezřetně, vyvarujte se kontaktu s očima nebo kůží. Nepoužívejte po exspiraci.

Schvalovací číslo: 353-22/C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: