Dne 30. 7. 2021 máme dovolenou. Tento den nebudeme expedovat žádné zboží a nebudeme k dispozici ani na telefonu či e-mailu. Objednávky opět odešleme v pondělí 2. 8. 2021. Děkujeme za pochopení.
 

Rataj Akvin

 

Indikátor pro kolorimetrické stanovení pH akvarijní vody

Dostupnost Skladem (1 ks)
119 Kč
98,35 Kč bez DPH
   
Značka Rataj
Kategorie Testy pH (kyselost/zásaditost)
 

Stupnice pH vyjadřuje kyselost či zásaditost měřeného roztoku (pH stupnice 0 - 14. pH=7 roztok je neutrální, pH menší než 7, roztok je kyselý a při pH větším než 7 je roztok zásaditý. Ve většině případů je optimální hodnota pH v rozmezí 6,3 - 7,2. Hodnota pH je jedna z nejdůležitějších chemických vlastností vody, která ovlivňuje vitalitu rostlin a ryb. Různé druhy ryb mají rozdílné nároky na pH. 

Pro zdárný vývoj rostlin i ryb a je důležitá rovnováha pH a uhličitanové tvrdosti /KH/ vody.
Pro optimální dávkování CO2 je nutné vědět hodnotu pH a KH.

Postup stanovení: 1. Do přiložené nádobky odměříme 5 ml vody (po spodní rysku) a přidáme 3 kapky AKVINU. Promícháme
2. Asi 10 s necháme stát
3. Porovnáme vzniklé zabarvení s přiloženou stupnicí, ze které odečteme hodnotu pH.

Postup vyhodnocení: Barvu roztoku srovnejte s barevnou stupnicí dokud nenajdete barevnou shodu. Při vyhodnocování si pomůžete porovnávácím roztokem pH 7.

Význam: Pomocí hodnoty pH a KH můžeme stanovit zda je množství CO2 v akváriu dostačující a případně upravit dávkování. Při pH menším než 6 je voda příliš kyselá. Při pH větším než 7,2 je voda příliš alkalická.

Balení obsahuje: 1x roztok Akvin - 20ml, 1x porovnávací roztok pH 7, 1x pokusná zkumavka 10ml, 1x stupnice pH, 1x návod na použití.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tomto web využívá soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.